Wij vragen graag jouw aandacht voor twee workshopseries, die onderdeel zijn van het activiteitenprogramma The Blue Barge.

Het activiteitenprogramma The Blue Barge biedt Oldambsters van nu de unieke kans om in de voetsporen te treden van het Winschoter kunstenaarsverzet van toen. Het programma ging in 2023 van start en bevindt zich inmiddels in de afrondende fase. Dit betekent dat tussen maart 2025 en eind juni 2025 de laatste workshops, lezingen en presentaties zullen plaatsvinden.

Voor de keramiekworkshop en de koorworkshop zijn we nog op zoek naar deelnemers.
De keramiekworkshop (incl. inspiratiebijeenkomst en deelname aan de Bevrijdingslunch op 5 mei 2025) biedt plek aan maximaal 80 geïnteresseerden.
Voor het koortraject (4 workshops o.l.v. dirigent David van Roijen) worden minimaal 20 deelnemers gezocht.

Heb je belangstelling voor deelname aan een of beide workshoptrajecten?
Laat het ons weten door je aan te melden (voor instructies en uitleg: klik op 1 van de links hieronder).

Keramiekworkshop of Koortraject

In het spoor van De Ploeg en The Blue Barge kort:

Voor wie?
De workshopseries zijn gratis en staan open voor iedereen die zich maatschappelijke betrokken voelt en houdt van zingen en/of creativiteit.

The Blue Barge
The Blue Barge is het 21-eeuwse antwoord op De Blauwe Schuit, de eerste clandestiene uitgeverij van Nederland die in november 1940 wordt opgericht. Het initiatief komt van drie Winschoters. Met rijmprenten willen zij hun vrienden een hart onder de riem steken.

In het spoor van De Ploeg en De Blauwe Schuit Routes  https://www.inhetspoorvandeploeg.nl/ & https://www.inhetspoorvandeploeg.nl/de-blauwe-schuit/

The Blue Barge is onderdeel van het project In het spoor van De Ploeg, het e-bikeroutenetwerk rondom leven en werk van de Groninger expressionisten die in 1918 besloten hun krachten te bundelen. Deze routes door Noord-, Zuid-, en Oost-Groningen kunnen gefietst worden met een routeboekje, routekaart of met de RoutAbel-app.

In het verlengde van de routes worden op een aantal plekken in Groningen zogenaamde ‘levend Buiten Labs’ ingericht. In deze ‘laboratoria’ krijgen kunstenaars en creatievelingen de ruimte om hun ideeën rondom In het spoor van De Ploeg vorm te geven.

The Blue Barge is de Winschoter versie van zo’n lab, gebaseerd en toegesneden op het specifieke ‘Ploegverhaal’ van deze stad.

De Blauwe Schuit stadswandeling (door het stadcentrum van Winschoten), De Blauwe Schuit vaarroute en De Blauwe Schuit fietslus zijn inmiddels gereed.

The Blue Barge en de De Blauwe Schuit routes zijn mede mogelijk gemaakt door bijdragen van de provincie Groningen, Stichting Vrienden op de fiets en het Groninger Museum.

N.B. Houd ook de socials van o.a. BevrijdingsFestivalOldambt en inhetspoorvandeploeg in de gaten!